Vitajte na stránke TJ Turčan Košťany

Podpor správnu vec aj ty

Pridaj sa k nám a pomôž aj ty svojou časťou podporiť a rozvíjať mládežnícky futbal v našej obci.

2021
Už 90 rokov žijeme futbalom

Víťaz 1. triedy

Tréner Roman Marguš

Žiaci

Tréner Michal Jaško

Prípravka

Tréneri Ing. Jozej Bujna a Ivan Kutman

Generálny sponzor

Sponzori

Sledujte nás na Facebooku

Nepremeškajte žiadnu novinku z futbalového sveta.

Sledovať

Štruktúra klubu

Predseda klubu

Ján Marčičiak

Manager klubu

Ing. Pavol Melník

Členovia výboru

Rastislav Déri

Pavol Sokol

Peter Špalek

Ing. Ján Strapko

Ján Adamčík

Roman Gajdoš

Ing. Jozef Bujna

Ladislav Martinček

Kde nás nájdete?

Kontakt

melnik.pavol@turcankostany.sk
0903 415 034

Napísali o nás...

Veľa pozitív, ľudského dobra na futbalových oslavách v Koštanoch

Prvá tohoročná septembrová sobota mala v krásne upravenom futbalovom stánku prímestskej dedinky Košťany nad Turcom pri Martine veľa pozitív, zaujímavých zábavno – vzdelávacích celospoločenských momentov i dotykov ľudského dobra.

Radosť z návratov do bohatej 90 ročnej futbalovej minulosti v tejto obci ostro kontrastovali s tým, že od budúceho roku zavrie zahraničná spoločnosť Trim Leaders a.s., s historickým názvom Johnson Controls a.s., ďalší zo svojich závodov na šitie poťahov na sedadlá do áut, ktorý sídli práve v susedstve futbalového ihriska FK TJ Turčan Košťany. O prácu tak príde v regióne Turiec ďalších vyše 400 zamestnancov.
Zaujímavú debatu sme si v tomto smere vypočuli v jednej skupinke bývalých futbalistov Koštian. Citujeme z nej: „Prišli tu cudzí podnikatelia s fabrikou a dostali pre jej stavbu jednu z najúrodnejších pôd, okrem toho za veľkých osláv počas vtedajšej Vlády SR, vtedajšieho premiéra Mikuláša Dzurindu aj s odpustkami z daní. Znova sa v praxi potvrdilo akú slávu a istoty prináša pre nás zahraničný kapitál ak nie je robený s profesionálmi, na profesionálnej múdrej úrovni tak, aby bol výsledok riadenia prospešný čo najširším vrstvám regiónu a štátu. Dôkaz aké sú škodlivé nahrávky na smeč tým, ktorí chcú žiť a žijú na úkor dobra iných. Takí zväčša všade prídu, aby keď získali dostatočné bohatstvo do svojho vrecka, pobalili svoje švestky a pôjdu tam, kde znova budú chcieť svojimi obyčajmi a zvykmi, prostredníctvom lacnej pracovnej sily, zbedačiť množstvo cudzieho národa.“ celý článok nájdete tu:  http://www.sportlandia.sk/index.php/kultura/slovenske-mesta-a-dediny/518-vela-pozitiv-ludskeho-dobra-na-futbalovych-oslavach-v-kostanoch 

 

Dokumenty na stiahnutie